Iluze dokonalosti

iluze dokonalosti

Vnímám, že se žije velkém tlaku. Být skvělá manželka, matka, milenka, ideálně řešit problémy celosvětového formátu od hořících lesů, po katedrály a ještě podávat naprosto brilantní výkony v práci a nedej bože, když mám chvíli volna, tak lenošit. Tomu se říká novodobě prokrastinace.

Milé ženy, chtěla bych vám říct a vykřičet do světa.. PŘESTAŇTE S TÍM.

Jste jen unavené, protivné a nenávidíte celý svět. Jediný člověk na celém světě kdo to odnáší jste vy samy.
Díky všemu dokola a díky všemu co se kde hrne, jste si každá vybudovala perfektní a dokonalý žalář, kde jste bohužel samy sobě žalířníky. Umíte se jak do něj dostat a bičovat se, ale umíte se z něj i samy dostat ven. Veškeré finty jak ven,  znáte jen vy samy.

Prosím vás, z celého svého srdce, celého svého bytí zanechejte potřeby být dokonalá. Jste prostě dokonalé teď, tady. Bez nějakého ALE. Prostě jste.
Věřím, že každá do jedné, jste teď a tady nejlepší, jaké umíte být. Kdyby to šlo lépe, udělaly byste to.

Moje přítelkyně Jarmilka, napsala také podobný článek a tak si dovolím kousek citovat:
"Jsme lidi a zůstaneme lidmi. A k tomu patří i naše lidskost. Lidé mají emoce, pocity, nálady, lidé prožívají krize ve vztazích, pohádají se s prodavačkou, přecpou se čokoládou, nerozumí si se svými rodiči a se svými dětmi (a se svými sousedy a se svými kolegy…), lidé se někdy v tom svém životě plácají od ničeho k ničemu.
I to se může stát a je to naprosto v pořádku.
Nevím, kde se vzala ta potřeba mít všechno pod kontrolou, všechno léčit, harmonizovat a leštit.
Není třeba zachraňovat planetu, ale je dobré zachránit sami sebe, než bude pozdě.
Ženy tráví víkendy na sebepoznávacích pobytech, muži doma hlídají děti a pak ještě dostanou naloženo, že nechápou toto, chovají se takto, protože se neumí na ženu vyladit a nacítit.
Pobyty na akcích, kde se hromadně provádí vaginální a anální mapování a ještě s výměnou partnerů, abyste si nemysleli, že ten váš je jenom váš, pobyty na akcích, kde se hromadně zvrací a je to nazýváno energetickou očistou, pobyty na akcích, kde se tlučete do hlavy, protože tak zoufalé manželství, tak podprůměrný život a hořící lesy může mít na triku jedině takový chudák, jako jste vy.
A tak stále čistíte, harmonizujete a s pocitem viny a hanby doma ve spěchu snídáte bílý chleba s máslem a se sýrem. Není bio.
Ženy se stydí za to, že je v nich málo ženskosti, muži odjíždí na pobyty, kde z nich udělají chlapy.

Někdy si říkám, že žijeme v době, kdy se máme velmi dobře a máme roupy. Běžné problémy a starosti řešíme s příliš velkou hysterií a velkým záběrem.
Na jeden problém je tady spousta terapeutů, stačí si vybrat a už v tom jedete.
Původně přicházíte s běžnou partnerskou hádkou. Kdo se nikdy nepohádal a kdo nikdy neměl chuť sbalit kufr a ze vztahu i z domova odejít středem?
Z partnerské hádky je na terapii krize vaší ženskosti, krize celé vaší ženské linie, krize planety a už v tom jedete."
- napsala moudrá Jarmila Voženílková
**další text od Jarmilky bude napsán kurzívou

Věřte, že ani mě nemiluje celý svět, spoustě lidem jsem šlápla na kuří oko, tak stejně jako oni mě. Jak říkám je to CAJK. Prostě se všichni milovat nemůžeme. Nejde to, není to možné.

Tak jak já si o někom můžu myslet své, tak on si může myslet o mě co chce. Je to každého svaté právo. A ať si každý myslí co chce, má hodnota tím neklesá.
Díky bohu, je mi to už nějakou dobu srdečně jedno. Je to v pořádku, svět je tak v pořádku. Kdybychom si nic nemysleli a neměli svůj názor, kým bychom byli? Nikým...

Tak jako vy, tak já můžu na určité lidi a situace měnit svůj názor. Nic není neměnné, pevné a statické. Vše se vyvíjí. Svět kolem nás, naše myslení, naše touhy, naše pohledy na svět.

Prosím vás, dovolte si prožívat své emoce, dovolte si být přesně takové, jaké chcete být. Není nikdo, kdo je nadřazen a není nikdo, kdo by měl schvalovat co ano a co ne. Co v pořádku je a co v pořádku není. Svůj život si tvoříme my sami. Každý sám za sebe.

Neschovávejte se za masku dokonalosti, touze a iluzích. Je to jen hra, která trvá věčně. Iluze dokonalosti, je jen lepší nálepka pro slova = BOJÍM SE. Bojím se projevit, protože se bojím reakce okolí.
Tak je pro spoustu z vás jednodušší honit se a hledat něco, co mám v kategorii "paní Colombová", tu taky ještě nikdo nikdy neviděl.

Přestaňte se honit, přestaňte samy sebe štvát jako štvance, přestaňte se sebou zacházet jako s něčím podřadným. Zamilujte se do sebe. Do všeho toho, jak jste skvělé, úžasné a báječné. Zamilujte se do své vlastní jedinečnosti, protože nikdo na celém světe takový není. Milujte na sobě co máte, co vidíte, co umíte, co dokážete. To je realita. Srdečná a láskyplná realita všedních dnů.
A né honba za iluzema...a o to víc smutnější většinou jsou to iluze vašeho okolí, kterému jste se chtěli zalíbit.

Pokud nejste spokojení, pokud jste nešťastní, pak to prostě změňte.
Vaše rozhodnutí vyžaduje odvahu, ale je to poctivé řešení, kdy stojíte sami za sebou, protože si sami sebe vážíte.
Není třeba čekat na znamení, na to, až se někdo změní, na to, až někdo něco pochopí.
Není třeba dlouhodobě přežívat v těžkých životních situacích s tím, že je to vaše karma.
Pokud je to nutné a to vy dobře poznáte, pak prostě konejte.
A k tomu nepotřebujete zástupy terapeutů, sebebičující semináře a rituály.
A to je všechno.


Štěstí života se váží na gramy, kderé si dovolíte prožívat svým srdcem a vidět vlastníma očima. Nic víc za tím není.

Neschovávejte se za kouzelnou formulku AŽ. Z vlastní zkušenosti vím, že nepřijde...NIKDY.

A kdyby vám to přeci jen nešlo, zkuste mi napsat a já vám moc ráda na to namíchám Bachovy esence :)
Esence neodmakají tuto práci za vás, ale pomohou vám vidět, co jste neviděli, všímat si věcí, které jste přehlíželi a dodají vám sílu, něco změnit. Esence nádherně pracují s emocemi.

Přeji si objednat lahvičku na míru »

 


 

Sandra Carić 

Jmenuji se Sandra Carić a jsem certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>


 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz