FOMO - bát se něco zmeškat

FOMO - fear of missing out

 

FOMO – zkratka, kterou vídáme (a zažíváme) čím dál častěji. Fear of missing out neboli strach, že nám něco uteče, že o něco přijdeme – ať už na party, kterou vynecháme, nebo třeba na sociálních sítích. 🤯 Ale musíme opravdu všude být a všechno zažít? Samozřejmě, že ne. A protože Bachovy esence jsou takřka všemocné, dovedou vám pomoct vyrovnat se právě s tímto druhem úzkosti. 😊

Něco trošku blíže o FOMO:

V podstatě jde o strach z toho, že člověk něco promešká, když u něčeho nebude a pokazí si tím život. Tento strach především odkazuje na závislosti na sociálních médiích a komunikaci prostřednictvím chytrých telefonů, třebaže zasahuje všechny oblasi života - vztahy, práci, sport, rodinu. Velká vnitřní prázdnota ve vlastním životě je nahrazena trvalou přítomností ve vnějším světě.

Být "in" a všude přijímáni znamená zůstat "on-line", tedy neustále dostupní a zveřejňující vlastní názory a nastavení. Strach z tohoto rozjetého kolotoče vystoupit s sebou nese neustále se zvyšující vnitřní tlak stejně jako obavy z vyloučení, opuštění a zapomenutí. Lidé také mají často pocit, že si život neužívají tak, jak nejlépe mohou. Závislost na potvrzení vlastní existence může být až patologická.

V současné době se vyvíjejí účinné terapie této poruchy. FOMO ukazuje, jaký blokující účinek může mít strach na rozvoj zdravého sebevědomí a sebeúcty a jak rychle se tato energie může šířit díky moderním médiím a technice. Jedná se o novou formu závislosti, ve které je člověk od samého začátku přesvědčen, že nedělá nic špatného - podle hesla: To přece není žádná droga! - jen se baví a sdílí svůj čas s několika lidmi. Pokud ale není dobře vnitřně ukotven a má určité deficity, je takovou "nevinnou zábavou" doslova magicky přitahován. To se může rozšířit až na tu nejhorší manipulaci a z ní vyplývající strach.

 

Napíši vám tip na pár esencí, které zde mohou pomoci:

 🌿 esence č. 2 Topol - tato esence může dotyčnému pomoci přemýšlet o svých nereflektovaných obavách, které probíhají podle následujícího myšlenkového vzorce: "Něco by se mohlo stát - a já tam nejsem." Místo očekávání negativního se může otevřít realitě a zjistit, jaká skutečně je - i bez chytrého telefonu a tabletu.

🌿 esence č. 20 Kejklířka - tato esence podporuje všechny bojácné lidi, kteří se nechtějí zavázat ke konkrétním rozhodnutím, protože neustále očekávají něco nového, pravděpodobně lepšího. Bojí se, že jakmile se k něčemu zaváží (ať už ve vztahu nebo v práci), jejich život bude navždy ztracen. Tento strach jim brání rozvíjet a žít své vlastní síly a vnitřní pravdu.

🌿 esence č. 14 Vřes - je to paradox naší doby, doby komunikace: čím více možností komunikace existuje, tím více lidí se cítí osaměle a trpí tím. Samota je také velkým problémem těch, kteří lační po přítomnosti na sociálních sítích. Esence vřesu pomůže tuto závislost zmírnit.

🌿 esence č. 18 Netýkavka - tato esence zmírňuje vnitřní nutkání vyřizovat vše co nejrychleji a nejlépe, být přítomni všude a zpracovávat informace, pokud možno najednou, protože ve frontě se neustále kupí další nové věci. Netýkavka pomáhá těm, kdo jsou pod velkým časovým tlakem, což vede k nervozitě, napětí, bolestem hlavy a žaludku.

🌿 esence č. 28 Chmerek - tato esence probouzí pocit vnitřní rovnováhy, když se člověk cítí rozervaný a nerozhodný z mnoha možností, nabídek a životních stylů, keré jsou neustále prezentovány na internetu. Vnitřní nejistota vede k tomu, že člověk chce být neustále přítomných na sítích, aby našel něco, co vzbudí jeho vnitřní zájem. Záplava informací ho však znejišťuje víc a víc. Tato esence podporuje vnitřní rozjímání, nalezení rovnováhy a odpověď na otázku: Co vlastně hledám?

FOMO trápilo i mě

Zjistila jsem, že touhle novodobou nemocí trpím trošku také. Měla jsem potřebu být neustále na sítích a na vše okamžitě reagovat - co se týká práce. Visela jsem tam, protože jsem se bála, že něco zmeškám, že to uteče.

Naštěstí jsem si to uvědomila a začala pátrat, co by se s tím dalo dělat.

Namíchala jsem si lahvičku Bachových esencí na míru, do které jsem přidala esenci č. 2 a č. 18. V půlce lahvičky se mi ulevilo a po dobrání lahvičky se už cítím skvěle. 
Objednala jsem si knížky, které už s radostí čtu, opět si pouštím vzdělávací kurzy a už se nebojím, že mi něco uteče. Velmi se mi ulevilo.

CHCI TAKY SVOU LAHVIČKU NA MÍRU A POHNOUT S TÍM! » 

 


Sandra Carić

Jmenuji se Sandra Carić a jsem certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>


 

Počet komentářů celkem: 0
Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz