Bachovy esence - vztek, období vzdoru

Bachovy esence vztek, období vzdoru

Poslední dobou se roztrhl pytel s rodiči, kteří se na mne obrací, pro které je toto období velmi těžké. Znám to velmi důvěrně.

…dítě najednou přestává poslouchat, odporuje, vzdoruje, odmlouvá, je tvrdohlavé, zarputilé, nespokojené, umíněné, náladové, slovník tvoří zejména slova ne, ne, nechci, já sám…, odmítá vše, co se mu nabízí, vzteká se, pláče, křičí, sekne sebou o zem a kope kolem sebe, hází vším, co mu přijde do ruky nebo věci rozbíjí, trhá si na sobě šaty, předvádí hysterické scény a záchvaty zuřivosti. Někdy dítě bije hlavou do zdi a neví, kdy má skončit.
Mezi druhým a třetím rokem života se objevují v chování doposud hodného, poslušného a milého dítěte změny, které nazýváme vzdorem či negativismem.
Jistě znáte :)

Pro mnohé milující rodiče je pak těžké obrnit se trpělivostí, tolerancí a někdy i smyslem pro humor.

Bachovy esence umí pomoci jak rodičům, být více tolerantní v tomto těžkém období, tak dětem, aby tyto stavy zvládali adekvátně situaci.
Esence samozřejmě tyto stavy zcela nevyzmizíkují, protože je to přirozený vývoj dítěte, ale jistě tyto stavy nebudou trvat neúměrně dlouho a někdy dítě vyhodnotí, že vztekat se nebude a zareaguje v této situaci jinak.

CHCI ESENCE PRO NAŠEHO DROBKA »


Sandra Carić

Jmenuji se Sandra Carić a jsem certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>


 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz
X

energie dní

DOVOLENÁ

 

do 21.7.2024
 
Krásné léto i vám!
 
 
***podpis Sandra