Bachovy esence - Maminky a miminka

Bachovy esence po poroduDíky své zkušenosti a také ze své dlouholeté praxe vím, že ženy po porodu jsou velmi zranitelné a bolavé. Právě v tomto citlivém období potřebují jemnou a něžnou péči, pomoc a podporu.

Je náročné být miminku stále k dispozici, je náročné mít celý život vzhůru nohama, je velmi vyčerpávající tolik málo spát. A všechno okolo je tolik jiné a nové. Není žádnou novinkou, že všechny déle trvající negativní emoce spotřebovávají naši energii a vyčerpávají nás.

Ráda bych vám řekla, proč jsou Bachovy esence dobré v tomto náročném období a proč je tolik doporučuji právě čerstvým maminkám.

Bachovy esence umí pomoci a ulevit po těžkém a náročném porodu. Dále po porodu, který neprobíhal podle představ a neseme si z něj nějaký šrám. Veškerý tento stres se podepisuje jak na mamince, tak na miminku.

Emoce jsou jako na horské dráze a miminko tohle prožívá se svou maminkou a pláče. Je to nekonečný kolotoč.

Bachovy esence přijdou podpořit, ukonejšit a ulevit.
Jak vám, tak miminku.
Jsou také účinnou prevencí šoků a traumat a také jejich zpětné zpracování
- při porodu (dlouhý vyčerpávající porod, zastavení porodu, císařský řez apod.), po porodu a také a v šestinedělí (poporodní deprese, laktační psychózy).

Umí šetřit energii, která je ve výše uvedených obdobích tolik potřebná, dokáží výrazně zmírnit stavy strachu, úzkosti a paniky.

Esence umí pomoci i pokud je miminko plačtivé, neklidné, má potíže se spinkáním. Dále jsou výborným pomocníkem pro předčasně narozená miminka.

Samozřejmě Bachovy esence nejsou odpovědí na všechny životní těžkosti, ale právě v tomto období díky své jemné péči jsou ideální pro těhotné, tak kojící matky, tak pro čerstvě narozená miminka.

Bachovy esence pracují s emocemi a jsou velmi jemné. Je to soubor 38 výtažků z květin a stromů. Bez jakýchkoli kontraindikací se dají kombinovat se všemi ostatními formami léčení (alopatické léky, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína, …).
Lze je používat jednotlivě, nebo je míchat (maximálně 7 esencí dohromady). Míchaným esencím říkám lahvička na míru. 
Užívají se vnitřně formou kapek - při akutních stavech se přidává několik kapek do sklenice vody, při chronických stavech se připravuje 30ml užívací lahvička.
Jejich hlavním přínosem je to, že harmonizují naše emoce a tím nás stabilizují, pomáhají také nastartovat samoléčící síly organismu a urychlují uzdravování a rekonvalescenci.

Esence nenahrazují lékařskou péči, ale mohou ji velmi dobře doplnit a podpořit.

V zahraničí má tato metoda velmi dlouhou tradici, kromě vyškolených terapeutů ji tam často používají také porodní asistentky, duly, psychoterapeuti a někteří lékaři, v mnoha zemích se dají "bachovky" běžně koupit v lékárně a výjimkou nejsou ani konzultace a namíchání užívací lahvičky přímo od lékárníka.

A pokud byste rády více a hlouběji chtěly pozorumět tomu, co právě prožíváte, doporučuji knihu: Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem od Laury Gutmanové.
Doporučuji všem ženám z celého srdce, ještě v těhotenství a i před ním, zkrátka kniha všech knih.
Je to tak nádherná kniha a žena tak pochopí hodně. Prožívané těžkosti ji budou jasnější a bude vědět, co se za nimi skrývá. Lépe pochopí co prožívá.

Přeji si objednat lahvičku na míru nebo RESCUE esence! »


Sandra Carić

Jmenuji se Sandra Carić a jsem certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>


 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz