Bachovy esence pro děti

Bachovy esence pro děti

Strach z prvního dne ve škole či školce, období vzdoru, hyperaktivita, malé sebevědomí a mnoho dalších nepříjemností, které trápí jak rodiče, tak děti.

S tím vším a umí hravě pomoci Bachovy esence na míru
Děti jsou nejlepšími klienty, kteří nemají k fungování esencí žádné předsudky a tak jim esence zabírají nejrychleji.

Škola a školka přináší tlak z povinností, z očekávání rodičů, stres z volného času odpoledne a k tomu ještě vztek na oblíbeného kamaráda. To všechno přináší každodenní život našich ratolestí. Není proto divu, že mnoho dětí je již v ranném věku přetížená. A jejich reakce na tyto situace jsou rozdílné. Některé děti jsou vystrašené, uzavírají se do sebe, jiné reagují agresivně, méně se koncentrují nebo se snaží na sebe upoutat hodně pozornosti. Naše děti se obvykle vyvíjí za určitých situací a v určitých životních fázích - vždy však chceme, aby se našim ratolestem dařilo dobře. K tomu mohou pomoci originální Bachovy květy.


"Školní esence" pro pozitivní a radostný den Vašeho dítka …

Školní čas, který je kromě obvyklého nákupu školních potřeb, přezuvek či školní tašky spojen v dětských duších i se zátěží, zodpovědností či strachem a nízkou sebedůvěrou….

Jemnou a bezpečnou podporu v těchto malých duševních bolístkách přináší právě vybrané květinky Dr. Bacha.

Proto jsem v tomto období připravila pro vás a vaše ratolesti možnost vybrat si z nabízených "školních esencí" a krizové esence.


Při akutním strachu a stresu: Rescue Remedy – Krizové kapky nebo sprej
Vhodná pomoc v akutní situaci, když Vaše dítko nechce do školky či školy, obává se ostatních dětí a ráno před odchodem se cítí nervózní, snaží se co nejdéle protahovat odchod z domova…

Při strachu z konkrétních věcí nebo situací: Mimulus – Kejklířka skvrnitá.
Mimulus je velmi vhodná esence pro děti, které mají konkrétní strachy, bojí se např. hodiny matematiky, z cesty do školy (pokud např. jezdí samotné MHD), mají strach z nějaké autority ve škole, strach ze zkoušky, z písemky, z domácích úkolů. Tento strach je může hodně emocionálně vykolejit a způsobovat i nemalé fyzické problémy.
Mimulus je skvělý pomocník i při strachu z návštěvy zubního lékaře.

Při hyperaktivitě: Impatiens – Netýkavka žlázonosná, Vervain – Sporýš lékařský, Cherry Plum – Slíva třešňová.
Děti mají v sobě plno energie, jsou neustále v pohybu a pořád něco nové objevují. Jejich nahromaděná energie se však někdy hůř směruje ke klidu a koncentraci. Určité způsoby chování často poukazují na hyperaktivitu, která u dětí potřebuje opravdu jemný a citlivý přístup. Ten můžou spolu s vaší láskou a něhou podpořit i květy Impatiens – při neklidu a netrpělivosti, kdy všechno dělá příliš rychle, bez uvažování, Vervain - při vnitřním napětí, podráždění, často i přílišnému nadšení, kdy chce zvládat i několik činností najednou, Cherry Plum - při hysterickém chování, návalech vzteku a ztrátě sebekontroly.

Při vnitřní nejistotě a chybějící sebedůvěře: Larch – Modřín opadavý
Larch - přináší vašim ratolestem ale i dětem staršího věku dostatečnou dávku sebevědomí, se kterým pak snadno překonávají každodenní překážky, díky své vlastní vnitřní jistotě se cítí i ve škole, v kolektivu, mezi kamarády či na odpoledních zájmových aktivitách vyrovnaně, sebejistě a budou se tak rádi pouštět i do větších úkolů, které jim budou přinášet radost a naplnění.

Při chybějícím elánu a radosti nejen z domácích úkolů: Hornbeam – Habr obecný
Hornbeam - přináší potřebné množství koncentrace, elánu, radosti i odhodlání zvládat každodenní úkoly nejen ve vyučovacích hodinách, či u domácích úkolů ale i při jiných mimoškolních aktivitách. Pokud Vaše dítko rádo své úkoly či povinnosti odkládá na jindy, je právě Hornbeam tou správnou volbou …

Při pocitu únavy a vyčerpání: Olive – Oliva evropská
Školní den plný koncentrace, odpolední kroužky, večerní dodělávání posledních domácích úkolů může být pro Vaši ratolest opravdu únavným až vyčerpávajícím kolotočem. „Všeho je nějak moc, přerůstá mi to nějak přes hlavu" - jsou slova naznačující, že Vaše dítě a často i vy osobně potřebujete nabrat a načerpat sílu a rovnováhu z květu Olive.

Při malých i větších úrazech a bolístkách: Rescue Cream – Krizový krém
Krizový krém - uleví od malých zranění, modřin, odřenin, ale také přinese úlevu a odstraní bolest i u bolesti hlavy, kloubů, či namožených svalů při sportování. Určitě si ho oblíbíte jako nepostradatelného pomocníka pro celou rodinu.


ANO, CHCI OBJEDNAT ESENCE NA MÍRU PRO MÉ DÍTKO!  »

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz