Bachovy esence jako PODPORA při hubnutí

6563_1460552574_htmlfull[2]Bachovy esence coby podpora při hubnutí jsou ideální pro všechny, kdo se rozhodli po zhubnout a vědí, že to není vždy úplně lehké a rychlé. Esence jsou tu pro ty, kterým je jasné, že, pokud chtějí zhubnout, tak je potřeba se zároveň i trochu hýbat a revidovat jídelníček. Samotné užívání Bachových esencí vám při hubnutí nepomůže.

Během hubnutí může nastat hned několik modelových situací. Níže si je rozebereme a rovnou vám doporučím, jak danou situaci vyřešit právě pomocí Bachovek.

1) Kila nejdou dolů tak rychle, jak si představujete. V tomto případě prosím respektujte, že každé tělo má své tempo, jakým hubne, pokud máte pocit, že nehubnete dostatečně rychle, může vám pomoci NETÝKAVKA (Impatiens), která se používá na netrpělivost.

2) Cítíte se jako v začarovaném kruhu. Nějakou dobu se vám daří přímo ukázkově hubnout, ale brzy se vrátíte zpět do starých stravovacích kolejí a je po dietě. Pokud je to scénář, který důvěrně znáte a máte pocit, že se vám nikdy nepodaří u zdravého životního stylu a pohybu vydržet, pak potřebujete pravděpodobně POUPĚ KAŠTANU (Chestnut bud). Tato esence je vhodná pro ty, kteří opakují stále stejné chyby a nejsou schopni se z nich poučit.

3) Pokud si chování uvedené v bodě 2 ještě navíc dokola vyčítáte, pak zvolte esenci SKOTSKOU SOSNU (Pine). Ta je vhodná na výčitky svědomí, kterými se trápíme, ale nijak nám neprospívají. Navíc spotřebovávají velké množství energie, která nám pak obvykle chybí jinde.

4) Ještě než se vůbec pustíte do diety, vytvoříte si o svém těle hromadu negativních přesvědčení, které mohou proces hubnutí na psychické úrovni výrazně brzdit. Máte příliš velký zadek, tlustá stehna, apod. V tomto případě použijte PLANÉ JABLKO (Crab Apple), které vám pomůže najít pozitivnější vztah k vlastnímu tělu, naučíte se ho mít rádi takové, jaké je a více si s ním rozumět. Hubnutí pak půjde mnohem snáz.
PLANÉ JABLKO je také obecně vhodné při všech dietách, očistných kůrách, detoxikacích a odlehčovacích režimech, protože čistí na všech úrovních a může pomoci lépe nastartovat vylučování škodlivin a toxinů z těla.

5) Zhubli jste úspěšně několik kilogramů a najednou začne úbytek váhy stagnovat. To vás začne stresovat a začínáte pochybovat o smyslu diety. V tomto případě potřebujete buď HOŘEC (Gentian) nebo HLODAŠ (Gorse).
Hořec využijete v případě, že jste momentálně malomyslní a skeptičtí, ale přeci jen v koutku duše třeba věříte, že to sice nebude lehké, ale nakonec to nějak zvládnete a v dietě budete pokračovat.
Pokud už nedoufáte a máte chuť to úplně zabalit, pak si dejte HLODAŠ (Gorse).
V případě, že si obecně nevěříte a nedostatek sebedůvěry je váš častý společník a potřebujete posílit vaše sebevědomí jako takové, tak by byl vhodný MODŘÍN (Larch).

Další příčiny, proč se nedaří zhubnout

Možná jste silně a dlouhodobě vyčerpaní a vaše tělo vyhledává zcela intuitivně ty největší kalorické bomby., aby rychle doplnilo energii. Pak je samozřejmě velmi těžké zhubnout. Je třeba nejdříve odhalit podstatu vaší únavy a podle toho vybrat esenci.

Pokud jste hodně vyčerpaní po dlouhodobé fyzické aktivitě nebo jiné dlouhodobé zátěži, pravděpodobně potřebujete OLIVU (Olive). Pokud je vaše únava spíše mentální a je spojena se špatnými ranními starty i přes dostatečné množství spánku, potřebujete pravděpodobně HABR (Hornbeam). Ten je také výborný pro chronické odkladače diet ve stylu „dnes si ještě dopřeji a zahřeším a od zítřka už opravdu začínám dietu“.

Pokud jste typ, který se dlouhodobě přetahuje a je zvyklý už ze své povahy a nastavení pravidelně překračovat své energetické možnosti a často balancujete na hraně syndromu vyhoření, pomůže vám DUB (Oak). Až pomocí příslušné esence/esencí dostatečně doplníte energii, půjde vám hubnutí mnohem snáz, než když jste vyčerpaní a unavení.

Pokud si jídlem kompenzujete například stres a přetížení zodpovědností, příliš silný vnitřní tlak, zahlcení úkoly, pocit, že je toho na vás moc a víte, že jídlo vám vždycky pomůže alespoň chvíli zapomenout na vaše starosti, povinnosti a problémy, tak si dejte JILM (Elm). Ten vám pomůže získat odstup, srovnat si priority a snížit hladinu stresu a napětí. Takže se sníží i množství situací, při kterých automaticky saháte po jídle, abyste se uklidnili.

Nesmíme také zapomenout na všemi oblíbenou Krizovou esenci (RESCUE® REMEDY), kterou využijete jako první pomoc ještě před tím, než se rozhodnete nechat si namíchat osobní směs esencí přímo na míru, a to v situacích spojených se stresem při hubnutí a dietě. Ať už pravidelně zajídáte stres, napětí a nervozitu nebo jste netrpěliví, že kila nejdou dolů tak rychle, jak si představujete (obsahuje NETÝKAVKU (Impatiens) na netrpělivost) a v mnoha vašich dalších subjektivních dietních krizích.

A nakonec dvě esence pro všechny dámy (platí samozřejmě i pro pány), které chytá vztek, zuřivost a nenávist, kdykoli se podívají na jinou ženu. Tedy na tu hubenou mrchu, která se právě cpe koblihou a s úsměvem utrousí, že ona zásadně necvičí, protože mají v rodině hubenost geneticky danou. V těchto situacích je vhodná CESMÍNU (Holly). Je ideální na vztek, žárlivost, zuřivost a nenávist. Případně VRBU (Willow) na zahořklost, zatrpklost a pocit, že jste oběť osudu.

Pamatujte ovšem na to, že pouze pomocí Bachových esencích opravdu ještě nikdo nezhubnul. Myslete proto na dostatek pohybu, vyváženou stravu a dostatečný pitný režim.

Věřím, že vám Bachovy esence poskytnou při vaší dietě dostatečně silnou podporu, a že s jejich pomocí zvládnete všechny nástrahy hubnutí, dietní chyby a další strašáky bojovníků s nadváhou doslova levou zadní.

CHCI SI NECHAT NAMÍCHAT LAHVIČKU NA MÍRU! »

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz