Planetární kadidla

planetární kadidla

Planetární kadidla se míchají a používají pro zvláštní rituální účely, nebo aby umožnila navázat žádaná spojení, a také pro rozvoj některých vašich vlastností. Byliny je nutno volit pečlivě podle jejich energie a účinnosti, správně je sbírat a kadidlo míchat ve správný čas. 

Slunce
Sluneční energie je dynamická, mužská a přátelská. Kadidlo slunce mohou používat při hledání své identity lidé, kteří se cítí slabí, ovládaní a řízeni jinými. Sluneční energie pomůže vytvořit pocit osobní síly a ceny, aniž by to vedlo k sobectví. Vyzařující vnitřní síla přináší radost a štědře zahrne do své sféry i ostatní.
Byliny pro sluneční kadidlo se sbírají za jasného slunečního dne a květy by měly být plně rozvinuté, největší moc mají v době kolem letního slunovratu. 

Byliny smíchejte za denního světla a nabijte je silou slunečního záření. 

Mezi byliny slunce patří andělika, cedr, devětsil, dub, heřmánek, zeměžluč, jalovec, jasan, jmelí, libeček, měsíček, olivovník, orsej, pomerančovník, routa, rozmarýna, skořicovník, slunečnice, šafrán, třezalka, vavřín, vinná réva a vlaštovičník.

Měsíc
Měsíční energie je jemná, ženská, zahleděná do sebe. Měsíc ovládá instinkt, emoce a psychické schopnosti. Kadidlo mohou použít při hledání vlastní identity lidé, kteří jsou nepoddajní a dogmatičtí, nebo ti, pro něž je těžké navázat spojení a vyjádřit své city.

Měsíční energie pomáhá prozkoumat do hloubky citovou stránku osobnosti, rozvíjet intuici a představivost. Byliny sbírejte a smíchejte za úplňku, kdy mají největší moc.

Bylinami měsíce jsou např. blahovičník, gardenie, jasmín, jeřáb, kosatec, kosatec florentský, lilie, myrhovník, žabinec, šípková růže, svízel přítula, šalvěj a vrba. 

Merkur
Merkur ovládá mysl, intelekt a komunikaci. Byliny Merkuru jsou vhodné pro ty, kdo ty, kdo hledají zlepšení mentalní bystrosti a schopnosti sdělit své myšlenky ostatním.

Byliny Merkuru se tradičně sbírají a připravují ve středu.

Mezi byliny Merkuru patří alojsie citronová, bergamot, citronela, fenykl, kmín, kopr, levandule a máta peprná.

 

Venuše
Energie Venuše je ženská, tvořivá, harmonická a láskyplná Byliny Venuše by měli používat ti, kteří jsou v depresi, cítí se podceňování, nebo ti, kdo pocitují, že přechodně nejsou schopni tvořivé práce. Tyto byliny zvlášť ocení umělci, spisovatelé a hudebníci, protože uvolní zábrany a podpoří představivost. Byliny Venuše se tradičně sbírají a připravují v pátek.

Mezi byliny Venuše patří hrachor, jabloň, kardamom, krokus, mateřídouška, myrta, růže, sedmikráska, silovoň, šeřík, třešen, vanilka, violka, vratič a vřes.

Mars
Energie Marsu je mužská, agresivní, spontánní a smělá.
Jste-li znuděni a máte pocit, že vás okolní život míjí, potřebujete trochu energie Marsu! Byliny této planety budí ambice, fyzickou sílu a sexuální schopnost. Kadidla Marsu použitá v magii pomohou soustředit vůli a projít dráhu bojovníka. Byliny Marsu se tradičně sbírají a připravují v úterý.

Mezi byliny Marsu patří bazalka, bodlák, cibule, česnek, dračinec, galgán, hořčice, janovec, kopřiva, koriandr, mařinka vonná, pelyněk pravý, tabák a zázvor.

Jupiter
Energie Jupiteru je laskavá, velkorysá a optimistická. Kadidlo Jupiteru použijte proti pocitu sobectví, neschopnosti dělit se a proti pesimismu. Byliny Jupiteru jsou účinným tonikem pro celý organismus a pomáhají člověku radostně přijmout osud - karmu. Byliny Jupiteru se tradičně sbírají a připravují ve čtvrtek

Mezi byliny Jupiteru patří anýz, čekanka, dub, hřebíčkovec, chrpa, jírovec maďal, kaštanovník a zimolez.

Saturn
Energie Saturnu se zaměřuje na změnu, krystalizaci úsilí a zúčtování s minulostí. Byliny Saturnu jsou nejvhodnější pro ty, kteří se pohybují ve vyježděných kolejích, kteří potřebují uniknout a usilují o svobodu. Pomáhají člověku opustit minulost. Tradičně se sbírají a připravují v sobotu.

Mezi byliny Saturnu patří cypřiš, divizna, jilm, kokořík, konopí, kostival, mandragora, posed, hadí kořen,řešetlák, tis a topol.

 

Uran
Energie Uranu je inspirativní, vynalézavá a intuitivní. Kadidlo pomáhá, chceme-li skoncovat se špatnými zvyky nebo způsoby chování, a přispívá k dosažení vyššího Já.
Byliny se sbírají a připravují ve středu.
Mezi byliny Uranu patří granátovník, kávovník, ločidlo galbanové (pryskyřice), muškátovník (muškátový oříšek), nard, 'všehoj ženšenový a bedrník.


Neptun
Energie Neptunu je pasivní, chimérická a zasněná. Byliny pomáhají rozšířit představivost, a proto jsou vhodné pro ty, kdo mají málo představivosti, nebo pro umělce a spisovatele. Také se používají k usnadnění astrálních cest.
Byliny Neptunu se sbírají a připravují v pátek.
Mezi byliny Neptunu patří citroník (plody), konopí, locika, meduňka, meruňka, mučenka, pelyněk černobyl, mák, wisterie a také houby.


Pluto
Energie Pluta je sexuální a byliny jsou proto vhodné pro ty, kdo ztratili zájem o sex, nebo dokonce nemají ani chuť do života.
Byliny Pluta se sbírají a připravují v úterý.
Mezi byliny Pluta patří dračinec, chmel, kokoš žluťuchovitý, Inice květel, ločidlo, medvědice, náprstník, oves, pačule, pastala, ploštičník hroznovitý, pšenice a žito.

 


Sandra Carić

Jmenuji se Sandra Carić, jsem terapeutka EFT a certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>

 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz