Magické rostliny: Sléz

Sléz

Planetární vládce: Venuše

Harmonické vztahy: živel - voda, rod - ženský, kámen -topas

Vztahy k božstvům: Osiris, Šiva, Venuše

Tradice:
Rodové jméno rostliny „Malva" pochází zřejmě z řeckého ,malake", neboli „měkký, obměkčující", což se asi vztahuje k uklidňujícím a hojivým vlastnostem rostliny

Květy slézu lesního se kdysi používaly do věnců při oslavách 1. máje.


Lidové pověry: Kdo nosí při sobě sléz, získá lásku opačného pohlaví.


Použití v magii: 
Při slavnosti Beltane se květy slézu lesního splétaly do věnců nebo se jimi zdobily oltáře. Před touto radostnou oslavou plodnosti se také přidávaly do rituální koupele.

Sléz je spojen s představou lásky, a proto se korunní lístky používaly jako konfety při zásnubách. Usušené se přidávaly do kadidla a zdobil se jimi při této příležitosti rituální pohár. Budoucí nevěsta mívala květy slézu v zásnubní kytici nebo ve vlasech. Nálevem se světily prsteny.

Nálevem ze slézu se také světil topas, pokud sloužil jako léčivý kámen ke zmírnění stresu a proti nespavosti.

 


Sandra Carić

Jmenuji se Sandra Carić, jsem terapeutka EFT a certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>


 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz