Kaštany

 Kaštany

Nevím jak jste na tom vy, ale já už chodím okolo kaštanů a hlavu točím směrem vzhůru a říkám si, když už budou padat..?

Když konečně je budu moci žmoulat? 
Miluju v ruce cítit tu jejich oblost, hebkost, vůni, to teplo které z nich vychází...

O tom, že je kaštan krásný, silný a vzrostlý strom, který se majestátně tyčí všude, kde roste, o tom pochybovat nikdo nemusí.

Každý z nás s příchodem podzimu okolo tohoto stromu chodí a čeká až konečně kaštánky začnou padat. Ať jsme malí, dospělí či starší nikdo neodolá se pro spadlý kaštan ohnout, strčit si jej do kapsičky a žmoulat.

Podvědomě to děláme všichni, ale co a proč nás k tomu "nutí"?

kaštanyZačnemě opět od našich předků..babek kořenářek...

Říká se, že plod kaštanu má magickou moc. Kaštany umí odebírat energii a tak léčit nemoci z přebytku energie jako je například artróza, revma, nemoci dolních končetin a páteře. Právě podle receptů lidového léčitelství se mají kaštany dávat do postele. Kaštany natáhnout špatnou energii, kdy je tento proces dokončen? Říká se až jsou uvnitř černé - prý to trvá cca měsíc. Poté se doporučuje je vyměnit za nové.

Také jsem vyčetla, že se pod polštář má dát tolik kaštanů, kolik nám je let. Kaštany se mají dát do plátěného pytlíčku, aby mohly dýchat a jejich energie tak mohla proudit.

Dále jsem vyčetla, že kaštan je jednoznačný symbol vnitřní podstaty; obal jádra představuje osobnost, pod níž se v jádru skrývá skutečná individualita člověka.

Kaštan-jírovec je symbolem plodnosti a říká se, že ženy, které si přejí otěhotnět, by měly nosit kaštan vždy u sebe.

Lidé od pradávna věřili na tajemnou moc stromů. Každý strom žil, měl svoji duši a životodárnou sílu. Proto lidé přicházeli do velkých posvátných hájů, kde rostly velké duby, buky., aj. stromy a řešili své problémy a starosti. Pod stromy odpočívali, usínali, protože doufali, že duchové stromů k nim promluví a odpoví jim na otázky. Keltové si velice vážili stromů a přikládali jim velký význam. Tvrdili, že každý člověk, stejně jako strom, má své charakteristické rysy, své klady a zápory, přednosti a nedostatky, a že každý vyžaduje určité podmínky pro život. Základním principem jejich horoskopu je pozice Slunce ve vztahu k Zemi. V souladu s tím závisí osud člověka, jeho charakter a schopnosti na vzdálenosti Slunce od Země v den jeho narození.

kolo roku

Dále jsem vyčetla, že strom kaštan, podle keltského horoskopu....

Lidé kaštani jsou narozeni: 15.5. - 24.5.  a  12.11. - 21.11.

 

Kaštan je vážný strom a přesně takoví jsou i lidé, kteří pod něj spadají. V jejich životě se dá najít mnoho záminek ke splínu a pocitu nespokojenosti. Na druhou stranu to jsou do značné míry schopní maskovat. Špatnou náladu na sobě málokdy dají znát.

Jedno z klíčových slov, které je pro kaštany typické, je pravda. Kaštan totiž, co se pravdy týče, vodu nejenom káže, ale i sám pije. Ani slovo polopravda mu není zrovna blízké. Sám jedná přímo, nemá rád všelijaké okliky. Řekne vám skutečně, co si myslí, přestože to nemusí být za každou cenu příjemné.

Lidé zrození v tomto stromě jsou pevní ve svých postojích, až by se dalo říct, že jsou ke svojí vlastní škodě rigidní. Zkuste je přesvědčit o nějakém odlišném názoru a uvidíte, co to znamená „stát si za svým“. Pro všechno potřebují jasné důkazy, tudíž mezi nimi nehledejte náboženské fanatiky.

Některým z nich se stane, že kvůli neschopnosti změnit svůj životní styl a přizpůsobit se přijdou o „osudového“ partnera. Co se vztahů kaštanu týče, nemá to obvykle příliš jednoduché. Brzdí ho vlastní strach. Rozum u něj převažuje nad city a rozum city dost brzdí. Proto jenom málokdy nalezneme bláznivě zamilovaný, v oblacích se vznášející kaštan. U těchto lidí nehledejte příliš velkou fantazii a snění. Jejich zakořenění v pozemském světě je důkladné. Proto je ale pro okolí báječnou oporou.


Stálé a jisté postoje jsou kaštanu ovšem i ku prospěchu. Jak jinak by se mu totiž mohlo podařit dosáhnout něčeho, než díky svojí houževnatosti a píli?

Kaštan, správně jírovec - uklidňuje, zmírňuje napětí, kdy člověk prožívá z něčeho velké obavy a strach, léčí nemocnou duši a pomáhá najít ztracené sebevědomí a jistotu. Jakmile se na zemi objeví první kaštánky, měli bychom je posbírat a rozdat přátelům, aby je nosili v kapse proti stresu a napětí, revmatických bolestí.  Pobyt u kmenu člověka pomůže zbavit se neklidu a strachu. Kaštan byl vždy ceněný strom a bývá často vysazován v parcích a zahradách. Je to strom, který doslova kypí energií, jíž obdarovává každého, kdo spočine pod jeho rozložitou korunou. Kaštan obsahuje také látky, které chrání pokožku proti slunci.

 


Sandra Carić

Jmenuji se Sandra Carić, jsem terapeutka EFT a certifikovaná poradkyně pro Bachovy květové esence. Od roku 2007 sbírám své zkušenosti s Bachovými esencemi, abych dnes od problémů dokázala pomoci i vám.

Můj životní příběh mne dovedl k práci s esencemi, které mi ukázaly jak lze jemným a bezpečným způsobem porozumět tomu, co se mi v životě dělo, ale zejména pochopit sebe sama.  Více o mně naleznete tady >>


 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz