O Bachových esencích

Co jsou Bachovy květové esence a jak fungují

Sandra: „Bachovy esence bych označila za kouzelnou krabičku, která v sobě obsahuje 38 lahviček. Já z nich následně několik vyberu, maximálně ovšem 7, a ty vám namíchám na míru podle stavu, ve kterém se nacházíte. Vyslechnu si s čím vám mohu pomoci, nebo dle společné domluvy vyberu Bachovy esence intuitivně pomocí diagnostiky přes automatickou kresbu."

Bachovy esence, také známé jako Bachovky, pochází od Dr. Eduarda Bacha. Obsahují 38 výtažků z rozličných květů a rostlin. Tyto výtažky pomáhají člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat jeho mysl a tím i současně nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Dále pomáhají získat celostní pohled na věc a díky tomu jsou lidé více otevření a lépe čelí negativním vlivům.

Dr. Eduard Bach byl přesvědčen, že každý člověk má ve svém životě určení nebo úkol, který se rozhodl splnit a květové esence ho na této cestě mohou podpořit. Pokud ovšem nedochází k naplnění této vnitřní a vnější úlohy, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění anebo se člověk může dostat do jiné těžké životní situace. Tyto originální květové esence pomáhají znovu uvést do souznění tělo, duši i ducha a jsou jedinečným zdrojem pomoci k životu v harmonii se svým Já.

obrázek

Květové esence současně uvolňují zablokovanou životní energii. Bez ohledu na to, jestli za ní stojí nezpracovaný problém, starosti, strachy či bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil. Tuto energii uvádějí Bachovy esence opět do pohybu a posilují tak obranu člověka proti škodlivým zevním vlivům.

Ovšem pozor, květové esence nemají za úkol vyzmizíkovat psychické a tělesné symptomy, se kterými se potýkáme. Jsou pomocným prostředkem k překonání situací, které stojí za zmíněnými symptomy.

obrazek

Jakým způsobem a jak dlouho Bachovy esence užívat

Bachovy esence pracují s lidskými emocemi a nelze tak od nich očekávat raketový nástup, jako například při jízdě ve Ferrari, kdy za pár vteřin dosáhnete zrychlení z nuly na sto. Takový efekt umožňuje pouze RESCUE směs, ta je ovšem určena pro akutní stavy nouze.

Při užívání květových esencí je tedy potřeba počítat s tím, že se účinky projevují postupně. Můžete si to představit jako stoupání na rozhlednu, kdy postupujete krůček po krůčku, schod po schodu, směrem vzhůru. Obdobně to funguje i u Bachových esencí.

Není možné jednoznačně určit, jak dlouho je potřeba Bachovy esence užívat. Tato délka úzce souvisí s dobou, po kterou potíže trvaly. Pokud vás trápí něco, co trvá 3 měsíce, tak je velmi pravděpodobné, že vám bude stačit jedna lahvička, maximálně dvě a pak už jen RESCUE směs pro případ nouze. Pokud vás ovšem trápí stavy, které máte již několik let, tak není možné očekávat, že jedna lahvička vše vyřeší a vy se budete ihned cítit dobře.

Důležité také je dodržovat dávkování a být upřímní. Tedy, že mi pravdivě řeknete upřímně, co vás tíží a trápí. Na základě vaší odpovědi mohu vybrat ty správné esence, které pomohou přímo vám. Pokud se mi budete bát říct pravdu, pak se ochuzuje o tento efekt. U mě platí, že každá další lahvička je na klientovi. Je to určité předání odpovědnosti za jeho stav do jeho rukou.

Netrpěliví klienti a nefungující esence

Užívání Bachových esencí je skutečně dlouhodobý proces, na který bohužel nejsou vždy všichni připraveni. Stává se pak, že někteří lidé čekají zázrak během pár dní. A když se nedostaví, tak lahvičku odkládají zklamaní, protože mají pocit, že nefunguje.

Zodpovědný a kvalitní praktik dokáže klientovi vysvětlit, že je třeba užívat esence minimálně 4 až 6 týdnů. Teprve poté pocítíte změny.

Nekvalitní praktici

Svou praxi s Bachovými esencemi jsem založila v roce 2011 za dobu svého působení v tomto oboru jsem nabyla spoustu zkušeností a praxe. Zkušenému praktikovi se málokdy stane, že by kapky nevybral se 100% úspěšností.

Bohužel škála lidí, kteří provozují Bachovy esence je různorodá a pestrá. Najdete v ní i takové, kteří si přečtou jednu knihu o těchto esencích a na tomto základě se domnívají, že by měli kapky míchat a začnou tuto službu nabízet.

Nesprávně vybrané esence sice neuškodí, ovšem ani nepomohou. Pokud se tedy rozhodnete Bachovy esence vyzkoušet, ověřte si, že vám je namíchá odborník s ověřenou praxí.

 

webové stránky od r3d.cz